Сторінка музкерівника

  

 

 

 

Музкерівник - Віра Яківна Бібік

 

Дні дитинства - наче плин води.

Проліта дитинство, та у спадок

Зостається пісня - повна згадок,

Пам'ять зостається назавжди.

(Р.Гамзатов)

 

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка.

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять ШЕВЧЕНКА

В березневі дні, як і кожного року маємо велику честь вшанувати  Велику геніальну людину -  Тараса Григоровича Шевченка. З трепетом в душі взялася за перо і уклала конспект музичного тематичного заняття, присвячений  Нашому Українському Світочу .

Тут діти старшої і середньої груп декламували вірші, співали пісні, вели хороводи, грали народні ігри, вихователі декламували поезію більш зрілу, так як були запрошені дорослі - батьки і вихователі нашого садочка.

Подаю фрагмент конспекту і фото.

 

Конспект тематичного заняття з музичного виховання

"Ми Тебе не забудем, Тарасе"

Мета: Мотивувати пізнавальний інтерес дітей до постаті славетного Кобзаря. Дати дітям знання про основні віхи життєвого шляху та провідні мотиви творчості Шевченка. заохочувати допитливість та бажання глибше пізнати мистецький світ Кобзаря. Виховувати почуття патріотизму, національної гордості.

Хід заняття

Діти заходять в зал і стають півколом.

Дитина читає вірш "Встала весна"

Музкерівник: Щовесни, коли тануть сніги

                        І на рясті просяє веселка.

                        Повні сил і живої снаги

                        Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

1-а д.: Минають дні, минають ночі

Весна вже на календарях.

Струмочок весело дзюркоче,

А ми вітаєм Кобзаря.

2-а д.: З Днем народження - Тарасе

Приніс Ти сонечко й весну.

З березневим світлим часом

Земля прокинулась від сну.

3-а д.: В сім'ю велику, вольну, нову

До нас ввійшов Ти на віки.

І споминають теплим словом,

Тебе дорослі й малюки.

4-а д.: Сьогодні квітами сама

Портрет я заквітчаю.

Поету шану і хвалу

Уся земля складає.

Діти ставлять квіти до портрета Т.Шевченка.

Музкерівник: Дорогі діти, сьогодні ми поговоримо про життєвий та творчий шлях геніального сина українського народу Т.Г.Шевченка.

Життя нашого поета таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це Легенда. Мені хотілося б розпочати розповідь про поета, як починаються казки.

За широкими морями, за дрімучими лісами був веселий край, розкішний і багатий, але заворожений злими людьми. І жили там люди - кріпаки, які дуже тяжко працювали на пана. Вони мусили робити, те, що їм накаже пан. Тяжко працювали дорослі і малі, і платили їм дуже мало, або працювали тільки за їду.

У такому світі , у сім'ї невільних людей і народився наш маленький Тарасик.

У старій хатині

В кріпака колись

В тихий день весінній

Хлопчик народивсь.

А народився він 9 березня 1814 року в селі Моринці недалеко від м. Черкас.......

Всі уважно слухають про Великого генія.

Танець "Зацвіла в долині"

Народна гра "Два півники"

 

 

 

 

Арт-терапевтична функція українського дитячого музично-ігрового фольклору.

 

Багато що змінилося у житті нашої країни. Те, що рішуче відкидалося, у наш час відновлюється. І з небуття відроджується багато народних свят, обрядів, традицій, звичаїв. Таке ставлення до рідної культури, її джерел благотворно позначається на духовній атмосфері нашого суспільства. Фольклорна скарбниця народної мудрості дарує нам діаманти народної творчості: забавлянки, ігри, потішки, заклички, приказки і прислів'я. Наші предки знали силу слова і вірили в неї. Міні-замовляння, навіть дитячі заклички, які склав народ, мали велику силу і були оберегами від усякого зла. Це був не просто набір слів, а своєрідний код, що пов'язував людину з вищим духовним світом. Якщо дитині співати хоча б найпопулярніші забавлянки, зокрема "ладки", "Кую-кую чобіток", "сорока-ворона", "печу-печу хлібчик", дитина отримує велике емоційне задоволення від контакту з дорослим, у неї знімається м'язове напруження, розвивається тактильна чуттєвість, слух, відбувається зв'язок між руховою діяльністю і функціонуванням мозку, пізнається рідна мова. Вважається, що колискова пісня має терапевтичну дію. Вчені з'ясували: що числа обертання ферментів, які беруть участь у процесах обміну речовин людини, співпадають з частотою звуків музичного звукоряду. Ферменти під дією звука, частота якого співпадає з їхніми числами обертання, починають "звучати"- викликати біохімічну реакцію в організмі. Шлунок найбільше реагує на звуки низького регістру, а органи дихання, навпаки, найчутливіші до високих частот. Тож за допомогою звуків з певною частотою можна лікувати той чи інший орган людського організму.